V sobotu 27. května proběhl 7. ročník závodu (kolo-běh) Kokořínskem Cestou necestou neboli KOKO RACE 2017. U obce Vidim na Mělnicku, v krásné přírodě Kokořínska. Pro velké závodníky byla vytyčená trasa běhu na 9 km a kola v délce 16 km. Děti si užily zavodu Kokořínek a bohatý doprovodný program Agentury Wenku a Ekocentra Koniklec.

 

Výtěžek 7. ročníku KOKO RACE přinesl rekordní výtěžek

Výtěžek poslední květnové soboty – dobrovolné příspěvky za startovné a občerstvení tak jako sponzorské dary – se vyšplhal na úžasných 85 871 ! A to nepočítáme dlouhé hodiny práce dobrovolníků, které se penězi ani vyčíslit nedají. Po odečtení nákladů na akci ve výši 10 417 Kč dosáhl čistý zisk 75 454 Kč.

Z čeho se výtěžek skládá? Částku 48 144 nastřádali závodníci a sponzorské dary měst a firem. Dalších 37 727,-Kč k nim ještě přilétlo na křídlech divokých hus, které vypustí Nadace Divoké husy.

Terapeutické obrázkové karty a figurky pro ohrožené a traumatizované děti, testy pro zmapování situace doma, tak jako batůžky s terapeutickými maňásky pro děti, které musí odejít ze své rodiny, už zamířily k potřebným dětem.

 

Všem Vám za to patří veliký dík!

 

A těšíme se na Vás malé i velké, zase za rok, v sobotu 26.5.2018 na louce u Vidimi!

 

Váš přípravný tým:

 

Káča, Eva, Honza a Matouš

www.kokorace.cz

 

 

podrobnější info o závodu na kokorace.cz